Muzeum Kozienice
muzeum kozienice

Aktualności

Muzeum Regionalne w Kozienicach im. prof. Tomasza Mikockiego informuje, iż od dnia 19.06.2017 r. zmienia adres do korespondencji na  Aleja 1-go Maja 8, 26-900 Kozienice

 

 

 

W dniu 25 maja 2019r. odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Historycznego "Bo takie dziedzictwo wziął po dziadku wnuk". Imprezie towarzyszyły występy dzieci i młodzieży ze szkoły Podstawowej nr 1 w Kozienicach, Szkoły Muzycznej nr 1 w Kozienicach oraz Orkiestra Dęta OSP w Kozienicach.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 


       Szanowni Państwo
  
     W związku z planowanym powrotem do nowo wyremontowanej siedziby, Muzeum w Kozienicach planuje zorganizowanie cyklu stałych wystaw poświęconych historii naszego miasta i regionu.
  Jedną z nich będzie ekspozycja dotycząca odbudowy i organizacji polskiej oświaty  w powstającym do niepodległego bytu państwie polskim.
  Chcąc by miała ona możliwie szeroki i wszechstronny wymiar gorąco prosimy o udostępnienie posiadanych przez Państwa pamiątek związanych z tym zagadnieniem.
   Jako przykładowe możemy wymienić: świadectwa szkolne, dokumenty związane ze szkolnictwem, fotografie,  zeszyty, podręczniki, książki a także drobne przedmioty związane ze szkołą – tarcze szkolne, kałamarze, obsadki, pióra, stalówki, pomoce dydaktyczne itp.
   Zależnie od Państwa woli obiekty te przyjmiemy w formie zakupu, darowizny, albo jako kopie cyfrowe.
         
                                         
osoba do kontaktu: Ewa Jaźwińska, tel. 48 614 35 75, e-mail- muzeumrk@wp.pl


W imieniu własnym i pracowników naszego muzeum serdecznie dziękuję za pomoc.

Krzysztof Reczek – dyrektor Muzeum.

 

 

 

 

 

 

 Niedziela Palmowa W Muzeum - Dzień Kozienickiej Pisanki

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2011 © Muzeum Regionalne w Kozienicach Webdesign WebReklama