Muzeum Kozienice
muzeum kozienice

Aktualności

Muzeum Regionalne w Kozienicach im. prof. Tomasza Mikockiego informuje, iż od dnia 19.06.2017 r. zmienia adres do korespondencji na  Aleja 1-go Maja 8, 26-900 Kozienice

Szanowni Państwo

W związku z planowanym powrotem do nowo wyremontowanej siedziby, Muzeum w Kozienicach planuje zorganizowanie cyklu stałych wystaw poświęconych historii naszego miasta i regionu.
  Jedną z nich będzie ekspozycja dotycząca odbudowy i organizacji polskiej oświaty  w powstającym do niepodległego bytu państwie polskim.
  Chcąc by miała ona możliwie szeroki i wszechstronny wymiar gorąco prosimy o udostępnienie posiadanych przez Państwa pamiątek związanych z tym zagadnieniem.
   Jako przykładowe możemy wymienić: świadectwa szkolne, dokumenty związane ze szkolnictwem, fotografie,  zeszyty, podręczniki, książki a także drobne przedmioty związane ze szkołą – tarcze szkolne, kałamarze, obsadki, pióra, stalówki, pomoce dydaktyczne itp.
   Zależnie od Państwa woli obiekty te przyjmiemy w formie zakupu, darowizny, albo jako kopie cyfrowe.

osoba do kontaktu: Ewa Jaźwińska, tel. 48 614 35 75, e-mail- muzeumrk@wp.pl

W imieniu własnym i pracowników naszego muzeum serdecznie dziękuję za pomoc.

Krzysztof Reczek – dyrektor Muzeum.

Niedziela Palmowa W Muzeum - Dzień Kozienickiej Pisanki

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować Państwa, iż po okresie przerwy organizacyjnej, związanej z pracami remontowymi, Muzeum Regionalne w Kozienicach      im. prof. Tomasza Mikockiego z dniem 26.09.2017r. wznawia swoją działalność w nowej siedzibie przy al. 1-go Maja 8 (dawny Dom Kultury).

Biorąc pod uwagę obecne, skromne warunki, możemy zaproponować Państwu następujące wystawy, które będą miały charakter wystaw stałych:

• Naszej chaty niskie progi

• W wiślanej sieci

• Sztuka ludowa Puszczy kozienickiej

Pragnąc zrekompensować skromność oferty, muzeum na czas pobytu w obecnej siedzibie znosi opłaty z tytułu wstępu.

Wyrażamy nadzieję, że nasza propozycja zostanie przez Państwa życzliwie przyjęta.

Muzeum zaprasza od wtorku do piątku, w godzinach od 9.00 do 15.30.

Ze względów organizacyjnych prosimy o uprzednie informowanie muzeum o terminach przyjścia wycieczek – tel. (48) 614-35-75.

2011 © Muzeum Regionalne w Kozienicach Webdesign WebReklama